úvodná  akcie  cenník
Náš penzión Ubytovanie Stravovanie Okolie penziónu Kontakty
 Meno Bydlisko
 

 Telefón e-mail
 

 Predmet  Text:
 

ZAUJÍMAVOSTI OKOLIA

V prípade, že sa nás rozhodnete navštíviť, určite si nenechajte okrem už spomenutých možností nášho penziónu ujsť nezameniteľné okolie penziónu od jari až do zimy. Určite nezabudnuteľné budú pre Vás i prechádzky dedinou, Heľpianskym chotárom, návšteva Kostola Nanebovzatej Panny Márie či jelenej obory, kde sa nachádza vysoká jelenia zver.

Zvyky a tradície - dedina sa aj napriek negatívnym civilizačným vplyvom snaží udržať kultúrne dedičstvo predkov a vďaka zanietenosti niektorých jej obyvateľov rozvíjať tieto zvyky, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou života jej obyvateľov. Prehliadku krajových zvykov je možné vidieť na festivale HOREHRONESKÉ DNI SPEVU A TANCA, ktorý sa koná od roku 1966 sa v mesiaci jún. Koncom mája sa uskutočňujú prehliadky najmladších folktóristov - KOLOVRÁTOK.

Turistika - neoddeliteľnou súčasťou krás Horehronskej doliny sú jej nezabudnuteľné prírodné scenérie. Pre letné prechádzky Vám odporúčame predovšetkým Výstup na Kráľovú hoľu (1946 m n. m.), Orlovú hoľu (1840 m n. m.), Výstup na Veľkú Vápenicu (1691 m n. m.), Výstup na Veľký Bok (1727 m n. m.). Ďalšie lokality vzdialené hodinu autom - Muránska planina, Slovenský raj, Vysoké Tatry.

Cykloturistika - Ponúka široké možnosti využitia cyklotrás od Muránskej planiny, cez hrebeň Nízkych Tatier, ako aj na Kráľovú hoľu. Vaša fantázia určite nebude obmedzovaná. Vo vzdialenosti 5 min. chôdze od penziónu je možné využiť športový areál na aktivity ako napr. tenis, futbal, korčuľovanie (zimné), ďalšie loptové a neloptové hry.
Denný bar Reštaurácia Telefón na izbe TV na izbe Internet zadamro - WIFI, kábel Sprcha Vírivka, sauna, soľná jaskyňa
Bazén Parkovanie v objekte Lyžovanie v okolí Ohnisko k dispozícií Cyklotrasy Rybník
learn more
Amfiteáter Amfiteáter Architektúra Horehronské podolie Pohľad na Heľpu
Kráľová Hoľa Kráľová Hoľa Veľký Bok Veľký Bok Slovenský raj Vysoké Tatry
Copyright © MAJK s.r.o., - Penzión MAJK, Heľpa Úvodná | Náš penzión | Ubytovanie | Reštaurácia | Okolie | Kontakty